Site Loader
روش های مختلف لیفت

روش های مختلف لیفت

زمانی که سن شما افزایش می‌یابد در مقاطعی ممکن است چنین احساسی داشته باشید: روبروی آینه می‌ایستید و زمانی که به خودتان نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید که صورت شما پر از چین و چروک شده است. لب‌های شما خشک شده و حتی استفاده از روشن‌ترین رژلب‌ها نیز کمکی به حل این مشکل نمی‌کند. شما وسوسه می‌شوید که موهای خود را عقب داده و آنها را به مدل دم‌اسبی آرایش کنید تا به شکل زیبا و لطیفی که روی عکس مدل پشت جلد مجله شبیه شود.

خوشبختانه، لازم نیست نگران مدل موهای خود باشید و همچنین نیازی نیست که تحت عمل‌های جراحی قرار بگیرید تا ظاهر صورت شما بهبود یابد. روش‌های متعدد غیر جراحی برای رفع خطوط صورت و برجسته کردن لب‌ها و قسمت‌های دیگر تورفته صورت شما وجود دارند؛ مانند لیزر درمانی، تزریق بوتاکس نوع آ و استفاده از محصولات مراقبت پوستی.

تزریق ژل یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای لیفت صورت
شاید یکی از محبوب‌ترین روش‌های برای شاداب کردن صورت استفاده از ژل‌های بافت نرم تزریقی به نام ژل‌های پوستی یا آرایشی باشد. اگر شما بیماری مهمی ندارید و از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید می‌توانید از روش تزریق این ژل‌ها استفاده کنید. اثر بسیاری از آنها موقتی است بدان معنا که بدن شما در نهایت آنها را جذب کرده و شما باید برای دست‌یابی به نتایج مورد انتظار تزریق را تکرار کنید. اثر بیشتر این ژل‌ها فوری است و حداقل عوارض جانبی موقتی را نیز به دنبال دارند – معمولاً کمی تورم، کبودی یا قرمزی.

ارتباط با ما

بهتر است قبل از امتحان هر روش زیبایی برای درمان مشکلات پوستی از جمله منافذ باز پوست با پزشک مشورت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

لیفت صورت


لیفت صورت

لیفت صورت (ریتیدکتومی) یک عمل جراحی زیبایی برای بهبودی ظاهر صورت و گردن است. در عمل لیفت صورت، بافت نرم صورت لیفت داده شده و پوست اضافی آن برداشته و شده و پوست باقی مانده دوباره روی صورت کشیده می‌شود تا کانتور جدید ایجاد شود. ممکن است در صورتی که پوست صورت شما به دلیل افزایش سن شل شده باشد بخواهید عمل لیفت صورت را انجام دهید. لیفت صورت باعث افزایش اعتماد به نفس شما نیز می‌شود.

به هر حال، لیفت صورت تأثیری در کیفیت پوست صورت شما ندارد. اگر پوست شما چین و چروک یا اثرات آفتاب‌سوختگی دارد می‌توانید از عمل‌های لایه‌برداری پوست استفاده کنید. عمل لیفت صورت را می‌توان در ترکیب با عمل‌های زیبایی دیگر مانند لیفت ابرو نیز انجام داد. دامنه وسیعی از روش‌های خلاقانه و مؤثر لیفت صورت برای افرادی که تمایلی به قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی ندارند وجود دارد.

در ادامه به بررسی روش‌های غیر جراحی موجود برای لیفت صورت می‌پردازیم.

 چگونه می‌توان لیفت صورت را بدون عمل‌های جراحی انجام داد؟


می‌توان با انتخاب یکی از روش‌های پیش رو، پوست صورت خود را بدون جراحی لیفت و پوستی جوان و شاداب کنیم.

 محصولات ضد چروک بدون نیاز به نسخه پزشک

امروزه کرم‌ها و لوسیون‌های ضد چروک برای مردان و زنانی که علائم خفیف افزایش سن روی صورت آنها دیده می‌شود می‌تواند یک اقدام درمانی اولیه باشد. برخی افراد به شدت تمایل دارند که از بروز تغییرات چشمگیر روی صورت خود جلوگیری کنند و برخی دیگر نیز می‌خواهند که بروز علائم افزایش سن روی پوست صورت خود را تأخیر بیندازند. افرادی که تمایلی به قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی زیبایی ندارند می‌توانند از کرم‌ها و لوسیون‌های ضد چروک و ضد پیری به عنوان یک راه حل ساده استفاده کنند. جراح پلاستیک نوع و وضعیت شل شدگی و افتادگی پوست بیمار را ارزیابی کرده و بر اساس آن کرم یا لوسیون مناسب را برای وی تجویز می‌کند.

بوتاکس

تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک‌های پیشانی، خطوط اطراف چشم و چین و چروک‌های دیگر در قسمت‌های بالایی صورت انجام می‌شود. با تزریق بوتاکس، عضلات در پیشانی و قسمت فوقانی صورت فلج شده و چین و چروک‌های صورت کاهش یافته یا از بروز آنها جلوگیری می‌شود و پوست صورت هموارتر و لطیف‌تر می‌شود. تزریق بوتاکس یک روش مؤثر برای لیفت صورت است که می‌تواند در دوران جوانی (حدود سن ۲۵ سالگی) انجام شده و برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به طور مرتب تکرار شود.

 ژل‌ها یا فیلرها

ژل‌های پوستی به منظور پر کردن زیر پوست و هموار کردن سطح پوست تزریق می‌شوند. برای انجام لیفت صورت بدون عمل جراحی شما باید ترکیبی از تزریق بوتاکس و ژل‌های پوستی را انجام دهید تا به نتایجی طبیعی دست‌یابید. در حالی که تزریق بوتاکس برای قسمت فوقانی صورت مناسب است، ژل‌های پوستی را می‌توان برای قسمت‌های پایین صورت و در صورت لزوم برای قسمت‌های فوقانی آن به کار برد.

از آنجا که با تزریق ژل‌ها، پوست برجسته شده و خطوط و چین و چروک‌های آن پر می‌شود معمولاً از آنها برای برجسته‌سازی لب‌ها و از بین بردن چین و چروک‌های عمیقی که از اطراف بینی به سمت گوشه‌های دهان کشیده می‌شوند (خطوط نازولابیال) و همچنین رفع چین و چروک‌های عمیق بین ابروها استفاده نمود.

لایه برداری لیزری

لایه‌برداری لیزری برای رفع چین و چروک‌های سطحی انجام می‌شود که در آن لایه بیرونی پوست برداشته شده و پوست زیر آن جوان‌تر و سالم‌تر می‌شود. این کار باعث تحریک تولید کلاژن شده که پوست را انعطاف‌پذیرتر کرده و برای درمان جای جوش، زگیل‌ها، رنگ‌های ناهماهنگ پوست، برخی خال‌ها و علائم مادرزادی روی پوست، برخی لکه‌های ناشی از مشکلات کبدی، جای آبله مرغان یا لکه‌ها و عیوب دیگر پوستی به صورت مؤثری به کار برده می‌شود. تزریق بوتاکس و ژل‌ها معمولاً به عنوان جایگزین عمل‌های جراحی لیفت صورت انجام می‌شوند در حالی که لایه‌برداری لیزری و هیدرافشیال ام دی به شاداب سازی پوست کمک می‌کنند. به عنوان مثال، اقداماتی مانند هیدرافشیال نوعی جرمگیری عمقی است که می‌توان آن را به صورت هفتگی، دو هفته یک مرتبه یا ماهانه انجام داد.

 جوانسازی پوست با ترماژ

در جوانسازی و سفت کردن پوست با ترماژ از نوعی انرژی رادیو فرکانسی که به کاهش علائم افزایش سن بدون نیاز به انجام عمل جراحی کمک می‌کند استفاده می‌شود. گرمای تولید شده توسط ترماژ به طور مستقیم به لایه‌های عمیق پوست وارد شده و باعث تحریک تولید کلاژن در آن می‌شود. کلاژن تازه باعث سفت شدن پوست‌های شل شده صورت می‌شود. ترماژ همچنین اولین و تنها روش جوانسازی غیر جراحی برای پلک‌ها است. این روش در رفع چین و چروک‌های پیشانی، جوانسازی زوایای صورت و غبغب مؤثر است.

اولتراسوند تراپی

از نظر پزشکی، اولتراسوند به دلایل متعددی به کار گرفته می‌شود. اصطلاح “اولتراسوند” یا “سونوگرافی”معمولاً با اسکن‌های بارداری به کار برده می‌شود. در این نوع سونوگرافی، امواج صوتی با فرکانس بالا به وسیله یک ابزار دستی منتشر شده و بازتاب این امواج صوتی دوباره گرفته شده و عکس‌ها را ایجاد می‌کنند. در مقابل، در اولتراتراپی، امواج صوتی در یک نقطه عمیق روی پوست یا در زیران متمرکز می‌شود. این گرما و پروتئین‌های لخته شده که تولید کلاژن جدید را تحریک می‌کند، پوست را سفت کرده و لیفت می‌دهد. در اولتراتراپی لایه‌های عمیق پوست مانند درمیس عمقی و لایه سیستم اپونیوروتیک عضلانی سطحی (لایه‌ای که در هنگام انجام لیفت صورت سفت می‌شود) هدف قرار می‌گیرند. این گرمادهی عمقی باعث می‌شود که پوست سفت شود. اولتراتراپی هیچ عیب مشهودی ندارد به دلیل این که لایه‌های سطحی پوست دست نخورده باقی می‌مانند. همه این اثرات در قسمت عمیق پوست یا در زیران ایجاد می‌شوند. این کار مشابه لیتوتریپسی است که عملی است که در آن انرژی اولتراسوند برای تجزیه سنگ‌های کلیه به کار برده می‌شود. انرژی اولتراسوند به هدف (سنگ کلیه) می‌رسد بدون این که به پوست یا ساختارهای دیگر آسیبی وارد کند.

 مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی است که برای تحریک مزودرم یا لایه میانی پوست انجام می‌شود. محلول نیچروپاتیک برای تحریک جوانسازی پوست در مزودرم تزریق می‌شود. با این تکنولوژی، محل طبیعی بدون استفاده از سوزن در مزودرم تزریق می‌شود. مزودرم بدون نیاز به سوزن نسبت به مزودرم سنتی یک روش غیر تهاجمی بی‌خطرتر و مؤثرتر برای رساندن محلول طبیعی به پوست است. بر خلاف سرم که لایه بیرونی پوست را در تغذیه می‌کند در مزوتراپی لایه‌های عمیق‌تر پوست تغذیه شده و پوست را هم از طریق لایه‌های داخلی و هم لایه‌های خارجی تغذیه می‌کند. در این روش کانال‌های میکروسکوپی در پوست ایجاد می‌شود که باعث نفوذ محلول در لایه‌های زیرین پوست می‌شود.

محلول طبیعی حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینواسیدها و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که باعث جوانسازی، تحریک تولید کلاژن و الاستین، بهبود آب‌رسانی به پوست و افزایش متابولیسم پوست می‌شوند. با تغذیه مستقیم سلول‌ها با مواد ضروری، فرد جوان‌تر به نظر رسیده و محلول‌ها سیستم ایمنی بدن وی را برای جوانسازی تحریک می‌کنند تا پس از درمان به عنوان بخشی از واکنش‌های طبیعی بدن ادامه یابد. مزوتراپی یک جایگزین طبیعی برای بوتاکس و ژل‌های پوستی است. مزوتراپی یک روش عالی است که می‌توان علاوه بر روش‌های دیگری مانند درم ابریژن و درمان‌های موضعی به کار گرفت.

لیفت با نخ

لیفت با نخ ” سیلوئت نرم” یک روش درمانی زیبایی عالی است که در محافل سلبریتی ها طوفان به پا کرده است. این روش برای لیفت زوایای صورت، رفع شل شدگی و افتادگی پوست و رفع خطوط و چین و چروک‌های صورت بسیار مؤثر است. بر خلاف اولتراتراپی، این روش کم تهاجمی است. به هر حال پس از انجامان ممکن است عوارض جزئی بروز کرده و نتایج عالی حاصل از انجامان تا ۱۸ ماه پس از اولین جلسه درمان باقی می‌ماند. سیلوئت نرم آخرین تکنولوژی لیفت با نخ است. در این روش از نخ‌هایی استفاده می‌شود که کاملاً قابل جذب بوده و از پلی استیک و اسیدهای گلیکولیک ساخته شده‌اند تا به آرامی پوست را کشیده و سفت کنند. این نخ‌ها باعث لیفت فوری شده بنابراین بلافاصله پس از انجام این فرایند، پوست جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. به هر حال، نخ‌ها پوست را برای تولید کلاژن بیشتر در ماه‌های پیش رو تحریک می‌کنند. پس از انجام این فرایند، پوست شاداب‌تر و درخشان‌تر به نظر خواهد رسید. برای انجام این فرایند نیازی به ایجاد شکاف یا استفاده از بخیه نیست: نخ‌های زیست‌تخریب‌پذیر با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز در پوست وارد شده و سپس در یک دوره ۶ تا ۱۲ ماهه به راحتی جذب می‌شوند.

 لیفت صورت با روش میکرو کارنت

لیفت صورت به روش میکروکارنت یک روش خلاقانه غیر جراحی برای جوانسازی صورت است که باعث می‌شود صورت جوان‌تر و سالم‌تر به نظر برسد. به این روش، لیفت صورت بایو اولتیمیت نیز گفته می‌شود که در آن از جریان‌های الکتریکی کم و کنترل شده برای تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست استفاده می‌شود. جریان همچنین به بهبود گردش جریان خون و سفت شدن و آب‌رسانی بهتر پوست صورت نیز کمک می‌کند. این فرایند به خصوص برای بازسازی قسمت‌های نازک شده پوست صورت بسیار مؤثر است.

نویسنده پست: سفیران زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *