Site Loader

عمل تزریق چربی بدن به سینه

لیفت سینه باعث بالا بردن، شکل‌ گرفتن و سفت‌ شدن سینه‌های افتاده می‌شود. اگر زنی بخواهد به سینه‌هایش حجم‌ دهد شاید لازم‌ باشد که از ایپملنت سینه استفاده‌ کند اما تزریق چربی نیز می‌تواند باعث افزایش سایز سینه‌ شود. می‌توان از تزریق چربی به سینه برای بهبود ظاهر سینه‌ها بعد از بازسازی یا جهت نرم‌ کردن ظاهر سینه ایپملنت‌ شده استفاده ‌کرد.

اگر چربی لازم برای برداشتن از بدن و تزریق آن به سینه نداشته ‌باشیم چه باید کرد؟

این یک باور غلط است که زنان لاغر نمی‌توانند از تزریق چربی بهره‌ای ببرند. در اکثر موارد، یک جراح پلاستیک خبره و ماهر می‌تواند به اندازه کافی از بدن بیمار حتی لاغر و به ظاهر بدون چربی، چربی پیداکرده و از آن برای تزریق و حجم‌دهی به سینه‌ها استفاده‌ کند. اگر فرد بسیار لاغر باشد احتمالا جراح از وی بخواهد که قبل از شروع درمان چند کیلویی وزن اضافه‌ کند. یک جلسه مشاوره شخصی می‌تواند بهترین راهکار برای تعیین این باشد که آیا فرد به اندازه کافی چربی دارد تا از آن برای تزریق به سینه‌هایش مناسب است یا نه.

جراحی افزایش حجم سینه با استفاده از چربی خود فرد – تزریق چربی و انتقال چربی اتولوگ


یکی از جدیدترین تکنیک‌های حجم‌دهی به سینه‌ها، انتقال چربی اتولوگ است (همچنین به عنوان پیوند چربی نیز شناخته می‌شود). در این روش، چربی اضافی فرد را از قسمت‌های دیگر بدن وی برداشته و به سینه‌هایش پیوند می‌زنند. می‌توان از روش انتقال چربی  برای داشتن سینه‌های بزرگتر و شفاف‌تر و بدون ایمپلنت استفاده‌ کرد.

امروزه جراحان با تجربه پلاستیک در حال ارائه روش انتقال چربی در استرالیا بر اساس کار پیشگام اخیر جراحان پلاستیک آمریکایی و نیروی کار پیوند چربی در اصرع وقت هستند.

تزریق چربی بدن به سینه چگونه انجام ‌می‌شود؟


تزریق چربی بدن به سینه

احتمالا راجع به لیف سینه یا افزایش سایز سینه (ایمپلنت) به‌عنوان روشی برای بهبود شکل و سفتی سینه چیزهایی شنیده‌ باشید اما امروزه یکی از جدیدترین تکنیک‌های در دسترس در حال بررسی تزریق چربی به سینه است. از تزریق چربی در مجموعه‌ای گسترده از روشهای جراحی پلاستیک استفاده‌ می‌شود اما به طور خاصی می‌توان از آنها برای افزایش حجم و شکل‌دهی سینه‌ها بهره‌ برد.

همچنین با استفاده از جراحی‌های بهبود سینه می‌توان تزریق چربی به سینه‌ها را با لیفت ‌سینه ترکیب کرده و به ظاهری طبیعی و بدون نیاز به ایپملنت سینه دست ‌یافت. اگر از تزریق چربی به عنوان جایگزینی برای پروتز سینه انجام‌ می‌شود، فرد دارای سینه‌های نرم‌تر، طبیعی‌تر و حسی طبیعی‌تر در مقایسه با ایمپلنت‌های سینه سیلیکون و یا سالین خواهد بود.

تزریق چربی به سینه چگونه عمل‌ می‌کند؟


دکتر از سایر قسمت‌های بدن فرد از جمله ران، باسن یا شکم چربی اضافی را برداشته و سپس آن را به سینه‌های وی تزریق‌ می‌کند تا ظاهر آنها را بهبود بخشد. این روش برای کسانی ایده‌آل است بالای ۳۰ سال سن ‌دارند و از اثرات جاذبه از جمله کاهش کشش در قسمت قفسه سینه‌ رنج ‌می‌برند و یا چندین بار تحت عمل زایمان قرار گرفته‌اند. اگر به دنبال داشتن ظاهری طبیعی در سینه‌های خود هستید و نمی‌خواهید از ایمپلنت سینه استفاده‌ کنید بنابراین می‌توان گفت که در این شرایط روش تزریق چربی بهترین راه حل ممکن است.

مطالعات نشان‌ می‌دهد که همه شرکت‌کنندگانی (۴۶ زن) که از تزریق چربی به سینه‌های خود استفاده ‌کردند موفق‌ به افزایش حجم سینه، اندازه و داشتن شکل طبیعی آن شدند. تنها مشکل این روش چیست؟ اگرچه ظاهرا در روش تزریق چربی در هر جلسه می‌توان سایز سینه‌ها را به اندازه یک یا دو فنجان افزایش داد اما اگر  فرد تمایل به افزایش قابل‌ توجهی در سایز سینه‌های خود باشد در اینصورت ممکن‌ است نیاز به بیش از یکبار تزریق چربی باشد که در این شرایط احتمالا مدت زمان لازم برای رسیدن به نتیجه طولانی‌تر از ایمپلنت‌ یا لیفت سینه باشد. اگر نیاز به چندین روش وجود داشته ‌باشد  ممکن‌است که هزینه آن نسبت به پروتز معمولی سینه بیشتر باشد.

چه کسانی بهترین گزینه برای تزریق چربی به سینه هستند؟


انتقال چربی می‌تواند یک گزینه مناسب برای زنانی باشد که در مقایسه با استفاده‌ از ایپملنت سینه به دنبال نتایج طبیعی هستند اما باید گفت که این روش برای هر زنی مناسب نیست.

کاندیداهای ایده‌آل برای تزریق چربی به سینه‌ها بیمارانی هستند که تمایل به افزایش اندکی در سایز سینه دارند و نمی‌خواهند از لیفت سینه استفاده ‌کنند و البته افرادی که چربی کافی در قسمت‌های مختلف بدن خود برای تزریق دارند. در اغلب موارد، افراد جوانی که سیگاری نیستند و دارای گردش خون سالمی در بدن هستند از نتایج  بهتر و پایدارتری برخوردار خواهند بود.

سلامت بیمار و وزن نسبی او نیز عوامل مهمی هستند. پزشکان ترجیح‌ می‌دهند که با بیماران سالم کارکنند زیرا این دسته از افراد در مقایسه با افراد سیگاری و بیماران ناسازگار با رژیم‌های غذایی خاص به سادگی بهبود‌ می‌یابند. البته یادمان باشد که کیفیت چربی نیز یک عامل حیاتی است. بیماری که چربی خوبی به اندازه کافی برای کسب یک نتیجه مطلوب (سایز دلخواه سینه) دارد یک بیمار ایده آل برای این روش است.

مزایای تزریق چربی برای افزایش سایز سینه چیست؟


مزایای تزریق چربی برای افزایش سایز سینه

بسیاری از زنان آرزو دارند که از یک قسمت از بدن خود چربی بگیرند و آن را به قسمتی دیگر مانند سینه‌های خود انتقال ‌دهند. اگر پیوند یا تزریق چربی به درستی انجام‌ شود، پیوند موارد زیر را برای زنان به ارمغان می‌آورد:

 • شکل پیشرفته و پر بودن (سفت بودن) سینه
 • ظاهر و احساس طبیعی در سینه به دلیل تزریق چربی از منابع چربی بدن خود بیمار
 • فرم‌دهی و جذابیت بیشتر از لحاظ جنسی
 • حداقل اسکار چراکه تعداد برشهای لازم در این روش بسیار کم است.
 • امکان تغییر تقارن سینه‌های نامناسب

پزشک می‌تواند ایده‌ی افزایش سایز سینه از طریق تزریق چربی را با شما در میان ‌گذاشته و تعیین ‌کند که  آیا  شما به اندازه کافی چربی در قسمت‌های مورد نیاز برای انجام این روش را دارید یا نه. همچنین پزشک می‌تواند در سبک‌ سنگین‌ کردن مزایا و معایب این روش نیز به شما کمک‌ کند.

تکنیک‌ها و آمادگی برای افزایش سایز سینه از طریق تزریق چربی


از آنجایی که بافت چربی باید به آرامی برداشته‌ شود بنابراین مدت زمان لازم برای انجام این روش طولانی‌تر از جراحی پروتز سینه و یا ایمپلنت سینه است. این تکنیک یک روش سرپایی با حداقل تهاجم است که مزایای لیپوساکشن را نیز به همراه دارد. پزشک با در نظر گرفتن تمامی جوانب، چند هفته قبل از شروع درمان شما را آماده می‌کند.

 در بعضی موارد از خاص، پزشک توصیه می‌کند که یک اکسپندر خارجی بنام براوا برای آماده ‌کردن بدن خود جهت داشتن شرایط مناسب برای تزریق چربی استفاده ‌کنید. اگر چه تغییرات آهسته و رو به رشد خواهند بود اما فشار اکسپندر به بدن فرد کمک‌ می‌کند تا به طور طبیعی بافت‌ها و عروق خونی جدیدی ایجاد ‌شوند و به این ترتیب امکان تزریق چربی وجود داشته ‌باشد.

هنگامی که زمان پیوند چربی فرا رسد، بافت از چندین قسمت مختلف بدن فرد از طریق روند لیپوساکشن برداشته‌ می‌شود. این کار به شکل بسیار استراتژیکی برای اطمینان از تعادل در بدن و حفظ تقارن انجام ‌می‌شود. در این روش نیازی به برش نیست و اکثر بیماران را می‌توان در عرض چند ساعت تحت بیهوشی عمومی و یا آرامبخش  IV درمان ‌کرد.

روند بهبودی بعد از تزریق چربی چگونه است؟


یکی از بزرگترین مزایای پیوند چربی سرپایی، روند بهبودی سریع در مقایسه با عمل جراحی پروتز سینه است. بسیاری از جراحان پلاستیک، بجای آنکه تزریق چربی را در یک مرحله و به مقدار زیاد انجام ‌دهند آن را به شکل تزریق‌های بسیار کوچکی انجام ‌می‌دهند تا امکان تغییر دقیق شکل سینه‌ها  وجود داشته ‌باشد. این کار همچنین باعث ‌می‌شود تا هرگونه بدشکلی و یا نامتقارنی در شکل سینه که قبلا  وجود داشت در یک قسمت متمرکز شود.

مهم این است که بدانید که تمام تزریق‌های چربی مثمرثمر نخواهند بود لذا ممکن ‌است برای اینکه فرد اثر کامل این روش را مشاهده ‌کند نیاز به یک تا سه جلسه درمانی باشد. بعضی از زنان در نتیجه برخی از ذخایر مرده چربی دچار گودی سینه در بین جلسات درمانی می‌شوند که اصلا جای نگرانی ندارد. فرد باید درست مثل یک مجسمه صبور باشد تا در آخر کار بتواند نتایج نهایی را مشاهده‌ کرده و به ظاهر دلخواه خود برسد.

آیا تزریق چربی به سینه عوارض و خطراتی در پی دارد؟


اگرچه خطرات ناشی از تزریق چربی در مقایسه با جراحی‌های پروتز سینه بسیار اندک است اما تزریق چربی به سینه برای افزایش حجم  آن عوارضی به دنبال دارد که برخی از این عوارض عبارتند از:

 • بافت قلنبه
 • ناهمواری
 • تقارن یا یکنواختی در ظاهر
 • آتروفی چربی
 • جای اسکار بر روی عکسهای ماموگرافی (تفسیر این عکسها را جهت تشخیص سرطان سینه مشکل می‌سازد)
 • عفونت
 • تشکیل کیست

اگرچه بیشتر این عوارض غیرشایع و نادر هستند اما این موارد جزء مهمترین نکاتی هستند که باید به هنگام تعیین استفاده از پروتز سینه و یا تزریق چربی مورد توجه قرار داد. به کمک تکنولوژی این راهکار را برای بهبود ظاهر سینه، بسیار امن و محبوب ‌کرده ‌است.

هزینه تزریق چربی برای افزایش سایز سینه چقدر است؟


هزینه این روش بسته به وسعت درمان یا جراحی مورد استفاده متغییر است. هزینه‌های این روش شامل هزینه‌های هوشبری و امکانات عمل جراحی، آزمایشات پزشکی، پوشاک بیمار و محصولات مورد نیاز برای دوره بهبود می‌شود. هزینه دقیق هر رویکرد را تنها می‌توان بعد از یک جلسه مشورتی مفصل تعیین‌ کرد.

نویسنده پست: سفیران زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *