Site Loader

پلاسما جت

لیفت پلاسماجت تنها دستگاهی است که از جریان پیوسته استفاده می‌کند و بنابراین قادر است تا قطب زدایی غشاء و سفت شدن پوسته را با هم در یک زمان انجام دهد. بقیه دستگاه‌های موجود در بازار از جریان متناوب استفاده می‌کنند. غشاهای سلول‌های پوست شامل کانال‌هایی هستند که وظیفه‌شان انتقال آب و مواد غذایی و یون‌های مثبت و منفی است. افزایش سن منجر به بسته شدن این کانال‌ها و کمبود یون‌های پتاسیم و سدیم می‌شود. از تخلیه پلاسما با قطب زدایی غشایی بمنظور باز کردن این کانال‌ها استفاده می‌شود. لذا آب و یون‌ها قادر خواهند بود از غشای سلول عبور کنند. تخلیه پلاسما همچنین باعث جدایی یون‌های پتاسیم در داخل سلول و سدیم در بیرون از سلول و لذا بازیابی پتانسیل الکتریکی اولیه سلول می‌شود. وقتی پتانسیل الکتریکی غشای سلول بازیابی شود، سلول‌ها مجدد هیدراته شده و پوست نرم‌تر می‌شود.

کاربردهای  پلاسماجت


کاربردهای پلاسماجت

شدت لیفت پلاسماجت هشت درجه است و بنابراین می‌تواند برای مقاصد مختلفی استفاده شود. شدت‌های کم برای موارد مربوط به زیبایی مانند لیفت پوست، کاهش چروک، بازیابی بافت‌های همبند، جاگذاری عناصر فعال داخل لایه‌های عمیق پوست، بهبود انعطاف‌پذبری و مانند آنها استفاده می‌شود. الکترو-مزوتراپی پلاسما (که به عنوان درمان بدون سوزن نیز شناخته می‌شود) به عنوان نسل بعدی غلتک‌های غشایی، استفاده از اصول مزوتراپی بمنظور جذب بیشتر مواد فعال به داخل پوست بدون دخالت تزریقات است. الکترو-مزوتراپی دیواره سلول را شکسته تا عناصر  بتوانند به داخل سلول، جایی که بیشترین نیاز به آنها است تحویل داده شوند. نیازی به استراحت مطلق برای فرد در این فرآیند غیر تهاجمی نیست. این روش درمانی برای افرادی که دوست ندارند در پوست صورت، گردن و یا بدن آنها شل‌شدگی و افتادگی بوجود بیاید و همچنین خواهان سفت شدن پوست زیر چشم خود بدون ریکاوری با پلاسما با شدت بالاتر هستند، عالی است.  این روش بویژه برای سفت کردن و ثابت کردن پوست شل زیر چشم، صورت، زیر گلو و گردن و همچنین قسمت‌هایی از بدن نظیر شکم و دست‌ها مناسب است. این روش همچنین برای افرادی که از پوست خشک و دی هیدراته رنج می‌برند مناسب است، چرا که باعث می‌شود تزریق اسید هیالورونیک در سطح عمیق‌تری در پوست عمل کند. این روش همچنبن باعث بوجود آمدن یک روند در پوست بهبود یافته با ظاهری جوان‌تر و سالم‌تر می‌شود.کاربردهای دیگر این روش شامل موارد زیر است:

 • کوآرتوز سبورئیک
 • جوش
 • زخم
 • رگ‌ها و مویرگ‌های قرمز
 • زگیل

مزایای پلاسما جت


شما ممکن است به این فکر کنید که چرا اصلاً باید این پروسه را انجام دهید. در ادامه برخی از جنبه‌های مفید این فرآیند را که می‌توانند جوابی برای سؤال شما باشند، خواهید دید. نگاهی به آنها بیندازید!قبل از هر چیز، فرآیند پلاسماجت یه فرآیند بدون جراحی است. زمان از کار افتادگی فرد حداقل و یا صفر است. شما قادر خواهید بود نتایج آن را فوری بعد از درمان ببینید. به منظور نتیجه گرفتن به انجام جلسات متعدد همانند آنچه که در گزینه‌های غیرجراحی دیگر اتفاق می‌افتد، نیازی نیست. از طرف دیگر، انجام فقط یک یا حداکثر دو جلسه برای کسب نتایج دائمی کافی است. پلاسماجت یک روش پویا است، بنابراین پزشک قادر خواهد بود از شما بخواهد تا چشمان خود را در طول این فرآیند باز و بسته کنید. در این روش، پزشک می‌تواند تشخیص دهد که آیا درمان به درستی پیش می‌رود و اینکه آیا جایی برای بهبود است یا خیر. این فرآیند غیر فرسایشی است. نیازی به ایجاد شکاف یا برش در محل مورد نظر به منظور برداشتن چربی اضافه نیست. این فرآیند برای بهبود ظاهر چشم شما است. لذا قادر است شکل چشم یا کاسه چشم را نیز اصلاح کند. سفت شدن و بهبود ساختار پوست بزرگترین مزیت‌ این فرآیند هستند. به مرور زمان پوست شما با ساختن کلاژن بیشتر و افزایش الاستین، به این فرآیند پاسخ داده و شما می‌توانید انتظار جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر رسیدن را داشته باشید.

عملکرد پلاسما جت 


عملکرد پلاسما جت

دستگاه پلاسماجت یک ابزار پزشکی با توان پایین است که در انواع مختلفی از درمان‌های پوست استفاده شده و لذا به برطرف کردن زخم‌ها و خراش‌های پوستی کمک می‌کند. این دستگاه بویژه در “لیفت کردن” افتادگی پلک بالایی مؤثر است. همانگونه که شما هم بدون شک موافق هستید، افتادگی پلک بالایی نمی‌تواند بصورت یک راز نگه داشته شود و بنابراین می‌تواند گویای سن یک فرد باشد. پوست اطراف چشم بسیار نازک است و انعطاف پذیری خود را سریعتر از پوست نواحی دیگر صورت از دست می‌دهد. زمان تخلیه جرقه توسط ولتاژ DC ایجاد می‌شود. تخلیه الکتریکی تولید گرما کرده که پوست را گرم می‌کند. مکانیزم درخشش جریان مستقیم در مقایسه با تخلیه جریان متناوب نقاط ریزتری از پوست را تحت تأثیر قرار خواهد داد، لذا بسیار با ارزش است و تخلیه جریان متناوب به بافت‌های همجوار آسیب نمی‌زند. تخلیه الکتریکی (لبه هاله نور) بین نوک وسیله و پوست یکپارچه رسانای بیمار (به سمت دستگاه)، در فاصله ۲ میلی متری از سطح پوست تشکیل می‌شود. هوا که در محل تخلیه دارای الکترون‌های آزاد است انرژی زیادی گرفته که منجر به شکافت هوا می‌شود، که با این کار خاصیت عایق بودن هوا از دست می‌رود و یک جریان الکتریکی (یک شوک اتفاق می‌افتد) شکل می‌گیرد. لذا هوا یونیزه شده و به پلاسما تبدیل می‌شود.

موارد منع استفاده از پلاسما جت


 • دوران حاملگی
 • داشتن امراض غددی و سرطانی
 • وجود ایمپلنت‌های فلزی در بدن
 • وجود التهاب و تشکیل چرک در ناحیه مورد درمان
 • داشتن دستگاه تنظیم ضربان قلب، دستگاه ثبت الکتروکاردیوگرافی یا دیگر ادوات پزشکی ایمپلنت شده
 • بیماری صرع
 • داشتن سرطان فعال

مراقبت و روند بهبود پس از پلاسما جت 


مراقبت و روند بهبود پس از پلاسما جت

عوارض جانبی این درمان فوری ظاهر شده و ممکن است شامل تورم و قرمزی ناحیه مورد درمان به مدت ۲ تا ۳ روز باشد. پروسه بهبودی شامل پوسته پوسته شدن (که باید آن را به حال خود رها کرد تا بصورت طبیعی از پوست جدا شوند) پوست در طول یک مدت دوهفته‌ای است. ناخوشی کمی بعد از آن وجود خواهد داشت که خیلی قابل توجه نیست. انقباض پوست ۲ تا ۶ هفته بعد از درمان به طول می‌کشد و شامل سفت شدن پوست و بهبود آن را به مرور زمان خواهید دید. درمان گاهی اوقات منجر به طولانی شدن قرمزی و تورم پوست  می‌شود. این مورد در حین ریکاوری پوست، زمانی که پلک یا نواحی نزدیک به چشم درمان می‌شوند، محتمل‌تر است. در برخی افراد بهبود کامل می‌تواند تا سقف ۷ تا ۱۰ روز زمان ببرد. در صورت نیاز آرایش کردن می‌تواند به عنوان یک عمل پوشش دهنده استفاده شود اما تا ۲۴ ساعت بعد از درمان نباید استفاده شود. نتایج بصورت آنی بوده و در طول ۲ تا ۴ هفته بهبود می‌یابند. اینکه درمان چقدر زمان می‌برد تابع تعداد دفعات درمان و فرآیند پیری شماست –  با افزایش سن شما، پوست شما به عنوان بخشی از پروسه پیری نیز شروع به شل شدن می‌کند، اما بطور معمول این درمان ممکن است چند سال طول بکشد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

نویسنده پست: سفیران زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *