Site Loader

مزوتراپی پف زیر چشم

پلک‌های پایین یکی از اولین قسمت‌های صورت هستند که تغییرات مربوط به پیری را نشان می‌دهند. تغییرات مربوط به گرانش یا درجه کشش بیشتر مشخص می‌شوند و نشانه‌های پیری صورت، ناشی از چروک‌های پنجه کلاغی، پوست بیش از حد در اطراف چشم، سیاهی دور چشم و ایجاد پف زیر چشم برجسته هستند. پوست و عضلات شل یک ظاهر پژمرده ایجاد می‌کنند و چربی بیش از حد برجسته‌تر می‌شود. پلک‌های افتاده و پف‌دار می‌توانند ظاهر جوان را به طریق دیگر افسرده کنند، و اصلاح آنها باعث ایجاد ظاهری دوباره تازه و آرام می‌شود.

به طور سنتی درمان ناحیه چشم به روش غیر جراحی بسیار دشوار بوده است. پیش از این هیچ جایگزینی برای لیفت چشم به روش جراحی یا بلوفاروپلاستی وجود نداشته است. انتخابها نسبتا چیزی بین بد و بدتر بود؛ جراحی یا پف زیر چشم. در حال حاضر با ظهور درمان‌های جدید مانند مزوتراپی، تقریبا هر بیمار در سن سی سالگی یا بیشتر می‌تواند یک متقاضی برای سفت کردن کم و کشیدن ناحیه اطراف چشم باشد و هرچه بیمار جوانتر باشد نتایج بهتر خواهند بود.

مزوتراپی برای از بین بردن چربی و پف زیر چشم

در صورتی که پف چربی بیش از حد در زیر ناحیه چشم‌هایتان دارید، با تزریق مزوتراپی می‌توان بدون جراحی آنها را درمان کرد. شما یک سری تزریقات میکرو تزریق در پف چربی زیر چشم خواهید داشت. عناصر فعال در محلول مزوتراپی دیوار سلول چربی را آب می‌کند و گردش خون را به ناحیه بهبود می‌بخشد. دو تا چهار جلسه با فاصله دو هفته‌ای برای نتیجه مطلوب مورد نیاز است. جراحی سنتی شامل برداشتن لایه‌های چربی است که می‌تواند در آینده باعث ظاهر اسکلتی ‌شود که باید با انتقال چربی به ناحیه یا جایگزینی حجم از دست رفته با فیلر پوستی اصلاح شود.

مزوتراپی


مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و سایر مواد فعال را به طور مستقیم به لایه سوم پوست که در آن رگ‌های خونی میان پوست هستند، تزریق می‌کند. مزوتراپی یک آبدهی شدید و تقویت خود پوست را ارائه می‌دهد و روند پیری به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

اولین استفاده از مزوتراپی با هدف کاهش درد بود. مزوتراپی برای سلولیت، و کاهش چربی و بهبود تغذیه و ظاهر پوست استفاده می‌شده است.

همانطور که رشد می‌کنیم و سنمان زیاد می‌شود پوستمان دستخوش تغییراتی می‌شود مانند از دست دادن بافت و خاصیت ارتجاعی، تجمع نابرابر رنگدانه‌ها در بافتها، از دست دادن بافت چربی زیر پوستی، و پوست گردش خون بدتری دارد، و پوست با مویرگ‌ها بزرگ شده برجسته می‌شود. بسیاری از تغییرات ذکر شده ناشی از کاهش عملکرد فیبروبلاست، نفوذ اشعه UV خورشید، رادیکال‌های آزاد، و اثرات مضر محیط هستند. استفاده از آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه به لایه میانی پوست، باعث تامین مستقیم عروق خونی با تمام مواد مورد نیاز می‌شود.

مزوتراپی چگونه روی پوست تاثیر می‌گذارد؟


مزوتراپی چگونه روی پوست تاثیر می‌گذارد

لایه سطحی پوست مانند یک مانع برای مواد از محیط زیست، که از اندامگان ما محافظت می‌کنند عمل می‌کند، اما مانع از جذب دوباره بیش از ۱۰ درصد از مواد فعال که در کرم‌های احیا کننده وجود دارند می‌شود. هدف از مزوتراپی در فرایند جوان سازی پوست، افزایش فعالیت فیبروبلاست، سلول‌های مسئول تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک در پوست است و برای اعمال غلظت کامل مواد فعال ضروری برای بازسازی پوست سالم و جوان است. با استفاده از روش‌های مکرر، عمق چروک‌ها کاهش می‌یابد، مقدار کلاژن افزایش می‌یابد و بنابراین خاصیت کشسانی پوست بهبود می‌یابد.

چه موادی در مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟


مواد استریل که حاوی یک ماده فعال، اسید هیالورونیک، ویتامین C، ویتامین A، اسید آمینه یا کوکتل با مواد ذکر شده بسته به هدف مورد نظر ما است، می‌باشد. اطلاعات بیشتر در مورد مزوتراپی با اسید هیالورونیک.

درمان مزوتراپی شبیه به چیست؟


درمان صورت معمولا در ۳ تا ۴ جلسه درمان انجام می‌شود. بسته به مواد مورد استفاده، درمان می‌تواند از ۱ تا ۲ هفته یا یک ماه فاصله داشته باشد. نگهداری می‌تواند هر ۲ ماه یکبار یا با مجموعه تکراری درمان‌ها پس از ۶ تا ۸ ماه انجام شود. این روش به خودی خود شامل استفاده از کوکتل‌های استریل با استفاده از سیخونک‌های کوچک (تا عمق ۲ میلیمتر) در هر سانتی متر سطح پوست است.

کاربردهای مزوتراپی چشم


کاربردهای مزوتراپی چشم

اگرچه می‌توان از مزوتراپی در درمان سلولیت، کاهش چربی بدن، کاهش وزن، تناسب اندام، و جوانسازی پوست استفاده کرد، اما یکی از ویژگی‌های مزوتراپی درمان پف و حذف پدهای چربی زیر چشم است.

بله، مزوتراپی نشان داده است که در کاهش نواحی پفدار یا چربی زیر چشم که باعث ظاهر خسته چشم می‌شود، موفق است. در بسیاری از موارد، مزوتراپی می‌تواند نیاز به بلفاروپلاستی پلک‌های پایین، و یا جراحی پد چربی را به تاخیر بی‌اندازد و شاید نیاز به جراحی را غیر ضروری کند. به این معنی است که بیمار می‌تواند از عوارض احتمالی ناشی از جراحی زیبایی اجتناب کند.

بنابراین درمان‌های مربوط به چشم که می‌توان با مزوتراپی انجام داد عبارتند از:

ظاهر خسته‌ی چشم‌ها، سیاهی دور چشم

رنگدانه‌های سرچشمه گرفته از خون که مسئول سیاهی دور چشم هستند را حذف می‌کند و خطوط ناحیه دور چشم را تنگ و ارتجاعی می‌کند.

چشم‌های پف‌دار

تجمع چربی را کاهش می‌دهد در حالی که گردش خون میکرو را بهبود می‌بخشد تا تشکیل بیشتر مایع در اطراف چشم را حذف کند.

لیفت و سفت کردن چشم‌ها

مزوتراپی با Fusion SNS Meso Pen برای باز کردن کانال‌ها برای لیفت، سفت کردن و اصلاح خطوط اطراف ناحیه چشم ترکیب می‌شود.

درمان خط حالت چشم

به منظور اصلاح نشانه‌های اولیه خطوط حرکات تکراری در اطراف چشم‌ها تا چین و چروک‌های عمیق‌تر.

آیا بیمار می‌تواند بلافاصله پس از درمان به کار بازگردد؟


در بیشتر موارد بله. خود این فرایند به مدت ۳۰ دقیقه در هر جلسه طول می‌کشد و زمان کمی برای آماده سازی یا زمان بازیابی مورد نیاز است. بیماران نیازی به پانسمان‌های سنگین، آنگونه که در برخی انواع روش‌ها مورد نیاز است، ندارند.

هر چند وقت یکبار بیمار می‌تواند درمان را انجام دهد؟


این روش معمولا یک بار در هر دوره ۱۰ تا ۱۴ روزه انجام می‌شود.

بعد از آن بیماران چه محدودیت‌هایی خواهند داشت؟


محدودیت‌ها بستگی به ناحیه‌ای که درمان در آن انجام می‌شود و عارضه‌ای که بیمار به منظور آن تحت درمان قرار گرفته است دارد، اما معمولا شامل موارد زیر است:

  • اجتناب از ورزش شدید برای حدود ۴۸ ساعت
  • اجتناب از گرفتن دوش آب گرم از ۶ تا ۸ ساعت
  • اجتناب از استفاده از آرایش و دیگر محصولات مراقبت از پوست به مدت ۴ ساعت

چند جلسه درمان نیاز است تا بیمار بتواند نتایج را مشاهده کند؟


این بستگی به عوامل زیادی دارد، از جمله بدن شما و اینکه چقدر از آن درمان شده است. بعضی از بیماران پس از یک جلسه درمان نتایج خوبی می‌گیرند، در حالی که دیگران باید ۳ تا ۵ جلسه درمان قبل از اینکه نتایج را مشاهده کنند داشته باشند.

همراه با درمان، رژیم غذایی، شیوه زندگی و تغییرات تغذیه توصیه می‌شود، از جمله مکمل‌های تغذیه‌ای. پیری یک پروسه پیوسته و پویا است، اما مزوتراپی می‌تواند در مقابل برخی از معایب پیری از شما محافظت کند. درمان‌های نگهدارنده ممکن است برای گردن، صورت، بازو و دست ۲ تا ۴ بار در سال مورد نیاز باشند.

چه کسی می‌تواند مزوتراپی انجام دهد؟


اکثر مردان و زنان سالم متقاضی مزوتراپی هستند. این روش برای زنان باردار، بیماران دیابتی وابسته به انسولین یا افرادی که بیماری قلب، سابقه سکته مغزی یا ایسکمی، سرطان، ضایعات پوستی، آلرژی به هر یک از اجزای مزوتراپی یا افرادی که خون رقیق دارند توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی مزوتراپی

عوارض جانبی مرتبط با مزوتراپی به طور کلی به عنوان یک اثر حداقل در نظر گرفته می‌شوند.

درد و سوختگی

تزریقاتی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است موجب تحریک پوست شوند. بی‌حسی موضعی می‌تواند قبل از درمان برای اطمینان از حداقل ناراحتی استفاده شود. ممکن است احساس سوختگی خفیفی به دنبال تزریق با وارد شدن خواص درمانی به بدن وجود داشته باشد. این احساس به طور معمول زود گذر است. هر گونه درد باقی مانده معمولا در عرض یک یا دو روز از بین می‌رود.

سوختگی و تورم

عوارض جانبی مزوتراپی به طور کلی ملایم هستند. شایع‌ترین واکنش کبودی یا تورم در محل تزریق است. برآمدگی‌های کوچک نیز می‌توانند تشکیل شوند. این تحریکات معمولا ظرف دو هفته از بین می‌روند. برای سرعت بخشیدن به بهبودی، مکمل هومیوپاتی (مخصوصا برای درمان کبودی‌ها) می‌تواند به صورت موضعی یا به صورت خوراکی مصرف شود. برخی از بیماران دچار خارش جزئی می‌شوند که از چند ساعت تا چند روز پس از اتمام درمان ادامه دارد.

اثرات جانبی دیگر

سایر عوارض جانبی مرتبط با مزوتراپی عبارتند از نواحی بی‌حسی و تغییر رنگ موقت پوست. برخی از بیماران احساس تهوع دارند یا مبتلا به هماتوم (تورم موضعی پر از خون) می‌شوند. برخی از بیماران در محل تزریق، اسکار دارند. در صورتی که دستگاه تزریق کاملا استرلیزه نشود، ممکن است یک عفونت بالقوه جدی ایجاد شود.

این روش چقدر هزینه دارد؟


هزینه مزوتراپی به نوع درمان شما و تعداد جلساتی که شما نیاز دارید، بستگی دارد.

نویسنده پست: سفیران زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *