Site Loader
میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

بارداری زندگی یک زن را به طور کامل تغییر می‌دهد. در حالی که او احساس می‌کند که یک زندگی جدید در حال رشد در رحم او در حال شکل گیری است، با اشتیاق ۹ ماه تمام برای دیدن فرزند خود صبر می‌کند، علاوه بر این، در این مدت باید در بسیاری از موارد احتیاط کند. تغییرات هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد، موجب تغییرات جسمانی مختلفی می‌شود، بیشترین تغییر ظاهری در ناحیه کمر و شکم است. با این حال، تغییرات جسمی دیگری نیز وجود دارد که در طول دوران بارداری رخ می‌دهد. در حالی که بعضی از زنان ممکن است به علت افزایش گردش خون، اصطلاحا “درخشندگی پوست” داشته باشند، ممکن است بعضی از آنها نیز از تغییر رنگ پوست یا آکنه ناشی از تغییرات هورمونی رنج ببرند. افزایش حساسیت پوست ممکن است سبب بروز مشکلات پوستی شود که ممکن است موجب نگرانی‌هایی در خصوص زیبایی برخی از خانم‌ها شود. به طور معمول، زنان برای اینکه پوست روشن، صاف و شفاف، داشته باشند از لوازم بهداشتی مراقبت از پوست استفاده می‌کنند و یا تحت درمان‌های پوستی مانند میکرودرم ابریژن یا لیزر درمانی قرار می‌گیرند. با این حال، زنان باردار نباید در این دوران، تحت عمل پوست قرار بگیرند، مگر اینکه از خطرات یا عوارض جانبی آن آگاه باشند. آنها ابتدا باید بدانند که آیا این عمل‌های پوست بی خطر است و آیا این کار می‌تواند تاثیر منفی روی جنین داشته باشد یا خیر.

یک سیستم وکیوم بسته است که بلورهای اکسید آلومینیوم را طریق یک لوله روی پوست ریخته می‌شود و هنگامی که به طور دستی از ابزارهایی روی پوست استفاده می‌شود، وکیوم ایجاد می‌شود. جریان ذرات آلومنیوم زمانی شروع می‌شود که دستگاه روی پوست در حال حرکت است؛ و وکیوم ذرات جریان یافته روی پوست موجب ساکشن ذرات باقی مانده و لایه‌های سطحی و مرده روی پوست می‌شود که از طریق لوله‌ای دفع می‌شوند. جریان ذرات و ساکشن هنگامی که کار دستگاه روی پوست تمام می‌شود، متوقف می‌شود.

میکرودرم ابریژن چیست؟


قبل از این که درمورد خطرات احتمالی میکرودرم آبریژن در دوران بارداری به شما بگوییم، ابتدا به شما می‌گوییم که میکرودرم آبریژن چرا مورد استفاده قرار گرفته و چگونه انجام می‌شود. میکرودرم ابریژن یک عمل غیر جراحی برای پوست است که عمدتا برای از بین بردن خطوط و چین و چروک‌ها استفاده می‌شود. همچنین برای از بین بردن لکه‌های ناشی از افزایش سن یا تغییر رنگ پوست که ممکن است به علت قرار گرفتن در معرض آفتاب باشد، استفاده می‌شود. این درمان پوستی اساسا شامل استفاده از میکرو کریستال‌های ساینده، برای سایش قسمت خارجی پوست است، در نتیجه باعث رشد پوست سالم و جوان می‌شود. همچنین اعتقاد بر این است که این عمل زیبایی باعث تحریک رشد کلاژن می‌شود که یک پروتئین فیبری است که پوست را الاستیک و انعطاف پذیرتر می‌کند. اگرچه میکرودرم ابریژن ممکن است تا حدودی به جوانسازی پوست کمک کند، اما استفاده از کریستال‌های ساینده، می‌تواند پوست را تحریک کند. کسانی که دارای پوست حساس هستند، باید قبل از اینکه این که این عمل را امتحان کنند، از عوارض جانبی آن آگاه باشند.

آیا انجام میکرودرم ابریژن در حین بارداری بی خطر است؟


بافت و ظاهر پوست نیز همراه با تغییرات بدنی قابل توجهی که در دوران بارداری رخ می‌دهد، تغییر می‌یابد. در حالی که پوست بعضی از زنان باردار درخشندگی زیبایی پیدا می‌کند، ممکن است در برخی دیگر، بیماری پوستی به نام ملاسما ایجاد شود. که همچنین به عنوان “ماسک حاملگی” یا “کلاسما” شناخته می‌شود، ملاسما با ایجاد نقاط قهوه‌ای در پیشانی، گونه‌ها، بالای لب یا چانه مشخص می‌شود. اگرچه این شرایط با قرار گرفتن در معرض آفتاب مرتبط است، اما در مورد زنان باردار، عامل اصلی آن، متاثر از هورمون‌های بارداری است. اگرچه اعتقاد بر این است که میکرودرم ابریژن در درمان ملاسما مؤثر است، متخصصین پوست توصیه می‌کنند که زنان در طول حاملگی تحت چنین درمان‌های پوستی قرار نگیرند. اگرچه فکر کردن به داشتن پوستی جوان و شاداب، بسیار وسوسه انگیز است، لازم است که خطرات مربوط به درمان میکرودرم ابریژن در دوران بارداری را در نظر گرفت. همانطور که قبلا ذکر شد، افرادی که پوست حساس دارند، در معرض خطر مشکلات پوستی بیشتری، پس از درمان پوست هستند. از آنجا که هورمون‌های بارداری بر بافت پوست تأثیر می‌گذارد و پوست را بسیار حساس می‌کند، خطر بروز آکنه‌های بزرگ وجود دارد.

خطر میکرودرم ابریژن در حین بارداری


خطر میکرودرم ابریژن در بارداریدر شرایط عادی، این عمل زیبایی پوست می‌تواند رشد سلول‌های جدید پوست را تحریک کند، اما هورمون‌های بارداری ممکن است از بازسازی سلول‌های جدید پوست جلوگیری کنند و همچنین ممکن است بر روی توانایی پوست در سرعت بخشیدن به بهبودی التهاب تاثیر بگذارد. اکثر عوارض جانبی میکرودرم ابریژن، به استفاده از کریستال‌های ساینده مربوط می‌شود. از آنجا که بارداری می‌تواند سبب افزایش حساسیت پوست شود، پوست ممکن است واکنش نامطلوبی داشته باشد و ممکن است موجب خشکی و لک شدن پوست شود. همچنین می‌توان موجب زخم شدن یا ایجاد نقاط بدون پیگمان در پوست شود. در بعضی موارد، میکرودرم ابریژن می‌تواند در ترکیب با لایه برداری شیمیایی استفاده شود. استفاده از لایه برداری شیمیایی نیز باید در دوران بارداری اجتناب شود. زنان باردار باید در مورد محصولات مراقبت از پوست خود نیز احتیاط کنند. هنگامی که چنین محصولاتی را استفاده می‌کنید، خطر جذب و ورود برخی عناصر آن به جریان خون وجود دارد. مواد تشکیل دهنده‌ای مانند سالیسیلیک اسید، رتینول و بنزوئیل پراکسید ممکن است به جنین آسیب برساند، بنابراین مطمئن شوید که قبل از خرید و استفاده از آنها، لیست مواد تشکیل دهنده محصولات زیبایی را بررسی کنید. بنابراین، راه حل عاقلانه، اجتناب از انجام چنین عمل‌های پوستی است.

بارداری یک دوره دشوار است و زنان باید از هرگونه فعالیتی که ممکن است باعث دشوارتر شدن این وضعیت مشود، اجتناب کنند. زنان باردار باید از عمل‌های پوست اجتناب کنند، زیرا می‌تواند پوست آنها را تحریک کند. یکی از خطرات رایج در مورد میکرودرم ابریژن، این است که ممکن است باعث بروز آکنه و زخم شود. زنان باردار که در معرض این عمل پوستی برای درمان ملاسما قرار دارند باید بدانند که ملاسما با هورمون‌های بارداری ارتباط دارد و نمی‌توان از بروز این لکه‌های قهوه‌ای جلوگیری کرد. بنابراين، بهتر است در طول بارداري، میکرودرم ابریژن انجام نشود.

آیا می‌توان در اوایل پس از زایمان، میکرودرم ابریژن انجام داد؟


میکرودرم ابریژن در اوایل پس از زایمان

بله، اما توصیه می‌شود که منتظر بمانید تا کودک شما به دنیا آید و دوره شیردهی و نگهداری از کودک، قبل از میکرودرم ابریژن به پایان برسد؛ زیرا پوست شما در دوران بارداری و شیردهی حساس‌تر است؛ و در تغییرات هورمونی در طول این دوره، ممکن است باعث افزایش التهاب، زخم و کاهش اثر بخشی عمل میکرودرم ابریژن شود.

سوالات متداول


آیا میکرودرم ابریژن با ماده خاصی تداخل دارویی دارد؟ 

این به پزشک شما بستگی دارد تا مشخص کند که چه چیزی با میکرودرم ابریژن تداخل دارد. با این حال، در منابع پزشکی شرایط زیر گزارش شده است:

بیماران چند روز قبل از درمان با میکرودرم ابریژن، از استفاده موضعی مواد خاصی مانند اسید گلیکولیک، اسیدهای آلفا هیدروکسی و رتین آ باید بپرهیزند. به بیمارانی که برخی اختلالات پوستی خاصی دارند توصیه می‌شود که به دنبال این عمل نباشند، مثلا آکنه روساسی و یا حتی تلانژکتازی.

اگر بیمار پس از عمل، به دلیل حساسیت شدید پوست، دچار قرمزی پوست بیش از حد شود، باید ادامه عمل را متوقف کند تا وضعیت التهاب و قرمزی پوستش به طور کامل برطرف شود.

میکرودرم ابریژن بدون کریستال چیست؟

نوآوری جدید در میکرودرم ابریژن، معرفی مدل‌های بدون کریستال است. اندازه ذرات یا گرانش سطح و فشار خلاء تولید شده توسط دستگاه میکرودرم ابریژن، به منظور تعیین درجه لایه برداری با تعیین فشار خلاء پوست در برابر سطح ساینده، تعیین می‌شود. همانطور که پوست ساییده می‌شود، بافت مرده به کمک یک فیلتر تخلیه، وکیوم می‌شود.

تمام ساینده‌ها همان مکانیسم میکرودرم ابریژن را دنبال می‌کنند- به تدریج پوست را می‌سایند تا میزان نفوذ محصولات آرایشی را افزایش دهند و رشد سلول جدید که فاقد هیچ گونه آسیبی است را آغاز کنند. با استفاده از سیستم‌های با کریستال و یا بدون کریستال، ما می‌توانیم روش‌های میکرودرم ابریژن سفارشی را متناسب با نیازهای پوست هر مشتری ارائه دهیم. بیماران با علائم آفتاب سوختگی بهتر است با این روش مورد درمان قرار نگیرند.

روش بدون کریستال میکرودرم ابریژن چگونه است؟

پس از تمیز کردن ناحیه مورد درمان، متخصص زیبایی از یک دسته الماسی استریل استفاده می‌کند تا پوست شما را به آرامی تراش دهد. پس از انجام این روش، ممکن است در صورت تمایل ماسک اکسیژن و یا ویتامین ضد پیری را برای بهینه سازی نتایج خود، انتخاب و استفاده کنید.

آیا میکرودرم ابریژن برای مردان نیز مناسب است؟

بله روش و نتایج آن نیز همانند زنان است، و هیچ عوارض یا خطراتی ندارد.

اگر من بیماری روساسی داشته باشم، آیا استفاده از میکرودرم ابریژن خطرناک است؟ 

بله فرآیند لایه برداری میکرودرم ابریژن، علائم و نشانه‌های روساسی را افزایش می‌دهد (قرمزی، خارش، پوسته پوسته شدن) و باید از آن اجتناب شود.

چگونه ميكرودرم ابریژن می‌تواند باعث كاهش حفره‌های بزرگ پوست شود؟

میکرودرم ابریژن تحریک کننده تولید کلاژن است که به همین دلیل منافذ بزرگ را رفع می‌کند. ساکشن ایجاد شده توسط اکثر ابزارهای میکرودرم ابریژن موجب خروج روغن‌های سخت شده، گرد و غبار و سایر موادی می‌شود که ممکن است منافذ پوست شما را مسدود کرده باشند. به این ترتیب، ترشحات غدد دوباره می‌تواند به سطح پوست شما برسد و منافذ شما می‌توانند به شکل و اندازه طبیعی خود بازگردند.

میکرودرم ابریژن چقدر برای چهره خوب است؟

این روش درمانی بسیار مفید است و می‌تواند با آکنه‌های خفیف، زخم‌های حاصل از آکنه، منافذ بزرگ و مسدود شده، لکه‌های ناشی از پیری و لکه‌های حاصل از آفتاب سوختگی، خال و خطوط خشن، پوست خسته و افتاده مبارزه کند. مشکلات شدیدتر پوست، به روش‌های بیشتر تهاجمی مانند لیزر یا لایه برداری شیمیایی نیاز دارند.

چگونه ميكرودرم ابریژن به رفع زخمهاي صورت کمک ميكند؟

ميكرودرم ابریژن لایه مرده پوست (لایه خارجی) را برای بهبود بافت پوست و حذف زخم‌های سطحی صورت، حذف می‌کند. ممکن است برای کاهش سایش شدید حاصل از میکرودرم ابریژن، این روش همراه با سایر تکنیک‌های غیر جراحی، مانند لایه برداری شیمیایی عمیق یا جوان سازی پوست با لیزر، استفاده شود.

چند مرتبه میکرودرم ابریژن نیاز دارم؟

همه چیز بستگی به شرایط پوست شما دارد، اما به طور متوسط ​​۴ تا ۸ جلسه درمانی با فاصله ۲ تا ۳ هفته‌ای نیاز است. اکثر مردم بهبود قابل توجهی را پس از یک جلسه درمان مشاهده می‌کنند. با ادامه جلسات درمانی، خطوط ریز، زخم‌های آکنه و منافذ بزرگ، به طور عمده‌ای رفع می‌شوند و پوست شفاف‌تر به نظر می‌رسد. بهبود و حفظ نتایج آن نیاز به تکرار دوره‌های درمان پس از تکمیل دوره درمان اولیه دارد.

نویسنده پست: سفیران زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *