Site Loader
نتیجه

هایفوتراپی صورت و گردن

لیفتینگ صورت به روش HIFU(اولتراسوند با شدت بالا) همانند روش Ulthera، مستقیما انرژی گرمایی را به پوست و بافت تحت جلدی منتقل می کند که این عمل می تواند متعاقبا باعث تحریک و تجدید کلاژن پوست و تقویت زمینه‌ی پوست و کاهش آویزان شدن آن شود. این روش در واقع همان نتایج لیفت صورت را بدون هیچگونه جراحی یا تزریق می دهد و یکی از مزایای این روش این است که دوره‌ی نقاهت ندارد.این روش می تواند بر روی پوست اعمال شده و بر خلاف روش های لیزری و پالس‌های نوری قوی،می تواند بر روی همه انواع و تون‌های مختلف پوست انجام شود.

HIFU یکی از محبوب ترین روش های درمانی غیر‌تهاجمی برای لیفتینگ،کشیدگی و قوام‌بخشی پوست
اولتراسوند نوعی از انرژی است که کاملا با لیزرهایی از قبیل IPL یا انرژی الکتریکی(با فرکانس رادیویی)تفاوت دارد.HIFU از سطح پوست مراقبت می کند و در مقایسه با فرکانس رادیویی در عمق بیشتری نفوذ کرده و دماهای بیشتری تولید می کند.برای مثال برای درمان درم و لایه‌های پایه‌ای که ضعف های ساختاری از آنجا شروع می شود، مناسب‌تر است.در هنگام درمان، اولتراسوند در زیر پوست متمرکز شده و باعث ایجاد اصطکاک بین سلولی و افزایش دما با دقت بالا در محل هدف میشود.گرمای ایجاد شده(~۶۵°C) داخل بافت پوست و دقیقا در محل هدف تولید می شود و سطح پوست و بافت های بینابینی را تحت تأثیر قرار نمی دهد.این گرمای ایجاد شده در بافت پوست باعث ایجاد زخم های فاصله‌دار و اصطکاک سلولی شده که باعث تسریع روند بهبود،انقباض فوری رشته‌های کلاژن و تحریک تولید سریع کلاژن می‌شود.

این روش چگونه عمل می‌کند؟


این روش چگونه عمل می‌کند

در روش درمانی HIFU کاری که درمانگران انجام می دهند،گرم کردن نقاط کوچکی از بافت نرم زیر سطح پوست است، تا جایی که بافت منقبض شده و بدن کلاژن جدید تولید می کند.برای رسیدن به یک لیفتینگ و کشیدگی معنا‌دار باید مقدار مناسبی از گرما به عمق مناسبی از بافت پوست برسد که این روش عالی قادر به انجام این کار بدون رساندن هیچگونه آسیب به سطح پوست است.چیزی که شما در حین پروسه درمان حس می کنید،مقادیر کمی از گرمای متمرکز اولتراسوند است که باعث القای حس گرما شده که در حال ایجاد شدن در زیر سطح پوست است و بسیاری از افراد از آن تحت عنوان «احساس گزگز»یاد می کنند.گرمای اولتراسوند می تواند گاهی اوقات شدید باشد که این نشانه مثبتی است و نشان می دهد که کلاژن سازی شروع شده است.درجه‌ و نوع احساس ناراحتی در حین پروسه درمان،از فردی به فرد دیگر و از ناحیه‌ای به ناحیه دیگر متفاوت است و نواحی استخوانی مانند خط گونه از نواحی دیگر حساس‌تر هستند.بعد از پروسه درمان، امکان دارد در برخی نواحی احساس بی‌حسی یا حساسیت به لمس وجود داشته باشد.قبل و بعد از پروسه درمان،درمانگر اطمینان حاصل می کند که شما مشکلی نداشته باشید.

مزایا


مزایا

روش HIFU به عنوان یک روش کاملاً غیر تهاجمی و بدون جراحی،مزایای بسیاری نسبت به سایر روش ها برای مراجعین دارد:

 • ثابت شده از نظر بالینی
 • مؤثر و بی‌ضرر
 • جایگزین مناسب از نظر هزینه برای لیفتینگ به روش جراحی
 • بدون نیاز به بیهوشی و مسکن
 • بدون بریدگی و یا ریسک عفونت
 • بدون دوره نقاهت
 • درمان راحت و بدون درد
 • نتایج درمان پس از تنها یک بار انجام پروسه قابل مشاهده است
 • نتایج درمان بیش از ۲سال باقی خواهد ماند

هر جلسه درمان بسته به ناحیه تحت درمان دارد،ولی به طور میانگین هر ناحیه ۳۰دقیقه به طول می‌انجامد.برخی مراجعین قرمزی‌های کمی در پوست تجربه می‌کنند، اما این حالت گذرا است. نتایج درمان تا مدت ۹ ماه پیشرفت خواهد داشت.

مدت زمان ریکاوری و نقاهت


جایی که این روش از روش های دیگر پیشی می گیرد آنجاست که این روش هیچ دوره نقاهتی نداشته و شما همان روز می‌توانید به فعالیت روزمره خود بازگردید.

نتایج لیفتینگ صورت و گردن به روش HIFU


بعضی از مراجعین بلافاصله پس از درمان،تأثیر ابتدایی این روش را که عموماً به صورت چهره‌ی درخشان است بر روی خود می‌بینند؛اما تأثیر واقعی این روش پس از ۲ تا ۳ ماه، زمانی که کلاژن جدید تولید شده باعث لیفت و کشیدگی پوست گردن، گونه و ابروها می شود،مشاهده خواهد شد.نتایج حاصل از درمان می تواند تا ۹ ماه پس از پروسه درمان مشاهده شود و بستگی دارد به تنوع فاکتورهای مختلف شامل سن،سلامتی،سبک زندگی، رژیم غذایی و اینکه چقدر کلاژن حین انجام پروسه درمان در زیر پوست وجود دارد. اگرچه روش HIFU نتایجی دقیقاً مانند عمل جراحی لیفت صورت ندارد، ولی از نظر بالینی روشی غیرتهاجمی و جایگزین برای کسانی است که آمادگی عمل جراحی را ندارند، و یا حتی می تواند گزینه‌ای برای کسانی باشد که می خواهند اثرات عمل جراحی قبلی خود را افزایش دهند.

کشیدگی طبیعی پوست

این روش باعث تحریک لایه‌های پشتیبان عمیق ساختاری پوست می‌شود که به وسیله آن، یک پاسخ طبیعی بازسازی شروع می شود و باعت تحریک ساخت کلاژن جدید می‌شود که ادامه این روند باعث بالاآمدن و کشیدگی پوست طی ۹ ماه آینده آن می شود.

بعد از پروسه درمان چه انتظاراتی باید داشت؟


شما می توانید بلافاصله پس از پروسه درمان،بدون هیچگونه محدودیت‌های پس از درمان ،به فعالیت روزانه خود بازگردید.با این حال، شما باید از قرار‌دادن پوست خود در معرض دماهای شدید گرم و سرد پرهیز کنید و با مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب از پوست خود محافظت کنید.همچنین مهم است که مصرف آب خود را پس از درمان افزایش دهید و همچنین از مصرف کافئین و الکل تا ۴۸ساعت و حتی بیشتر،برای بدست آمدن نتایج بهینه، پرهیز کنید.می توانید رژیم غذایی عادی خود را بلافاصله پس از درمان ادامه دهید،اما تا ۲۴ساعت از مصرف محصولات پوستی که ممکن است باعث تحریک پوست شوند خودداری کنید.در ابتدا ممکن است پوست شما برافروخته به نظر برسد، اما این قرمزی باید طی چند ساعت تا چند روز از بین برود. برخی مراجعین ممکن است گزگز کردن یا حساسیت به لمس پوست را تجربه کنند، اما این مشکلات جزئی و گذرا بوده و تا چند روز و نهایتاً یک هفته از بین می رود. برخی مشکلات کمتر شایع پس از درمان می‌تواند کبودی موقتی و یا بی‌حسی در نقاطی کوچک از پوست باشد. اگر هرکدام از این علائم مدت زیادی باقی ماند،فوراً با کلینیک تماس بگیرید.

ظاهر پوست پس از درمان


ظاهر پوست پس از درمان

 • احساس کشیدگی و کمی حساسیت به لمس وجود دارد، ولی این حالت طی ۴۸ساعت از بین می‌رود. بعد از ۳روز، پوست شما به حالت عادی خود باز می گردد.
 • نتایج از ۶ تا ۸ هفته بعد قابل مشاهده بوده و با گذشت زمان پیشرفت خواهند داشت. پروسه تحریک ساخت کلاژن تا ۶ ماه پس از درمان نیز ادامه خواهد داشت.
 • همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، مکانیسم استفاده از فرابنفش در زیر پوست نمایش داده شده است.بسته به ناحیه‌ای که در حال درمان است،ما از مبدل های گرمایی به طول ۵mm تا ۴٫۵mm استفاده می کنیم.
 • مبدل ۵mm در لایه‌ی SMAS (سیستم سطحی وتری-عضلانی) کار می‌کند.یعنی این مبدل دقیقا در بالای عضله کار می کند.
 • مبدل ۳mm در لایه درم تحتانی کار می‌کند.
 • مبدل ۵mm در لایه درم فوقانی کار می‌کند

نتایج HIFU


 • افزایش خاصیت کششی پوست
 • شکل‌دادن و ایجاد کشیدگی در خطوط نمای صورت
 • لیفت ابروها
 • لیفت و کشیدگی پوست روی استخوان گونه
 • مشخص‌شدن خط فک
 • لیفت و کشیدگی پوست چانه و گردن(بله واقعاً می توانید از دست برآمدگی غبغب خلاص شوید)
 • بهبود لایه سطحی پوست
 • کند کردن روند ظهور علائم پیری
 • کند کردن روند ظهور علائم پیری در صورت،گردن و سینه

سؤالات متداول


چه‌کسی برای درمان مناسب است؟

کاندیدای مناسب برای درمان فردی است که بالای ۲۰سال سن داشته باشد و متوجه می‌شود که پوست صورت و گردن او سست شده و می‌خواهد پوست ناحیه مربوطه را کشیده‌تر کرده و لیفت کند.برای مراجعین در ۲۰ سالگی و ۳۰ سالگی،این کار برای تحریک تولید کلاژن و در پی آن تعویق پروسه‌ی پیری،بطور معمول انجام می‌شود.مراجعین با سن ۴۰ تا ۵۰ سال شایع ترین گروهی هستند که برای این درمان مراجعه می‌کنند.این روش همچنین برای افراد بالای ۶۰سالی که سستی پوستشان خیلی شدید نیست، و همچنین برای افرادی که جراحی لیفتینگ انجام داده و می‌خواهند طول مدت نتایج حاصل از جراحی را افزایش دهند، به کار می‌رود.

آیا این روش درد دارد؟

بیشتر افراد دردی را گزارش نکرده‌اند. درد خفیفی در نواحی استخوانی و یا احساس گرمی در پوست در حین درمان،می تواند وجود داشته باشد.

آیا این روش بی‌ضرر است؟

درمان با روش HIFU، هزاران بار در نقاط مختلف جهان، بدون هیچگونه پیشامد چشمگیری انجام شده است. همچنین، انرژی فراصوت بیش از ۵۰ سال است که بدون ضرر در زمینه‌ی پزشکی در حال استفاده است.

آیا اثرات جانبی وجود دارد؟

ممکن است قرمزی کمی پس از درمان وجود داشته باشد. تعدادی از بیماران گزارش تورم، سوزن شدن یا حساسیت به لمس را داده‌اند. تمام عوارض جانبی بالقوه قبل از درمان توسط پزشک به مراجع گفته می‌شود.

چند بار درمان نیاز خواهم داشت؟

بیشتر مراجعین نیاز به ۱بار درمان دارند. با این حال، بر اساس میزان سفتی پوست، پاسخ بیولوژیکی به انرژی اولتراسوند و روند ساخت کلاژن فرد، برخی از مراجعین ممکن است از یک درمان اضافی بهره مند شوند. از آنجایی که پوست مرتباً پیر می‌شود، درمان های جزئی بعدی می توانند به مراجعین کمک کند تا با روند پیری طبیعی بدن همخوانی داشته باشند.

آیا HIFU سه بعدی نوعی جراحی است؟

خیر.اگرچه اولتراسوند لایه‌های زیرین پوست را که در جراحی هم مورد نظر است، هدف قرار می دهد، اما شامل هیچگونه بیهوشی عمومی و یا بریدن پوست نمی‌شود.

آیا HIFUسه بعدی می تواند جایگزین جراحی لیفت صورت باشد؟

اگرچه HIFU جایگزین جراحی نیست، اما برای افرادی که می خواهند لیفت صورت انجام دهند و از نظر روانی، مالی یا به هر دلیل منطقی دیگری آمادگی جراحی را ندارند، روش ایده‌آلی است. این روش بیشتر یک آپ‌لیفت است تا یک لیفت صورت و می‌تواند با دیگر روش‌های غیر جراحی برای بهبود نتایج حاصله ترکیب شود.

هزینه‌ی این روش درمانی چقدر است؟

بستگی به منطقه‌ای که درمان را در آنجا انجام می‌دهید،هزینه‌ی درمان متفاوت است.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

نویسنده پست: سفیران زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *