Site Loader

پروتز لب های کوچک برای تغییر شکل و گوشتی کردن فرم لب هابا افزایش سن بسیاری از زنان متوجه می‌شوند که لب‌های آنان دیگر مانند قبل پر و برجسته نیست. بسیاری از آنها بیشتر دنبال یک راه حل دائم هستند تا اینکه بخواهند از پر کننده‌های پوستی استفاده کنند و برای ایمپلنت لب به مراکز جراحی زیبایی مراجعه می‌کنند. ایمپلنت لب چیست و چگونه می‌توان متوجه شد که آیا برای یک فرد مناسب‌ هستند یا خیر؟
ایمپلنت لب ابزارهای نرم و پر شده با سیلیکون هستند که داخل لب بالایی یا پایینی قرار می‌گیرید و لب را پر کرده و چروک ملایمی را پدید می‌آورد. ایمپلنت‌های لب بسیار طبیعی به نظر می‌رسند و با شکل لب تطابق داشته آن را گوشتی نشان داده و به آن ظاهری جوان‌تر می‌دهد. ایمپلنت‌ها همچنین بسیار انعطاف پذیر بوده و هیچ تداخلی با عملکرد نرمال لب یا دهان نخواهند داشت. ایمپلنت‌های لب در طی پروسه‌ای به نام برجسته‌سازی لب نصب خواهند می‌شوند.

انتخاب‌ها و گزینه‌های بسیاری وجود دارد که هرکدام مزایای ویژه‌ای جهت دستیابی به اهداف و خواسته‌های مورد نظر هر بیمار دارند. زنانی که می‌خواهند نتایج دائمی از این کار بگیرند شاید بهتر باشد که ایمپلنت یا برخی از انواع پرکننده‌ها را استفاده کنند که نتایج طولانی مدت‌‌تری به همراه خواهد داشت. برخی بیماران ممکن است از احساس خود بعد از برجسته‌سازی لب مطمئن نباشند و بخواهند اقدامات کودکانه‌ای برای بهبود لب‌های خود بردارند.
ایمپلنت لب از مواد مصنوعی انعطاف پذیر ساخته شده‌اند که منجر به یک ظاهر و احساس طبیعی برای لب می‌شوند. بعد از چند ماه لب‌ها ظاهری طبیعی به خود گرفته و ایمپلنت‌ها نیز با باف‌های طبیعی و فیبرهای لب یکپارچه می‌‌شوند. بیشتر بیماران عنوان می‌کنند که لب‌های جدید آن‌ها هم طبیعی به نظر می‌رسد و هم نرم است. بیمارانی که ایمپلنت‌های خود را نخواهند می‌توانند آنها را بردارند. مهم است که اطمینان حاصل شود قبل از برداشتن آنها همه تورم لب فرو نشسته باشد. تزریقات به آهستگی جذب بدن شده و بنابراین لب‌ها در صورت انجام تزریق به صورت طبیعی کوچک‌تر می‌شوند.

سابقه

سابقه
برجسته سازی لب‌ها، لب‌ها را پرتر و چاق تر کرده و چروک ریز اطراف دهان را کاهش می‌دهد. کلاژن یا چربی انتقالی از نواحی دیگر بدن بیمار ممکن است به لب تزریق شود. هر دوی چربی و کلاژن مایع جذب شده و تکرار درمان برای حفظ نتیجه لازم است. روش‌های جدیدتر و پایدارتر شامل مواد قابل ایمپلنت مثل آلدرم و سافت‌فرم هستند.

چه افرادی باید عمل ایمپلنت لب انجام دهند؟

چه افرادی باید عمل ایمپلنت لب انجام دهند؟

شما ممکن است در حالات زیر به سراغ ایمپلنت لب بروید:

 • لب‌های شما بصورت طبیعی خیلی لاغر باشد یا به دلیل افزایش سن دچار کاهش حجم لب شده باشید
 • شما به دنبال یک راه حل پایدارتر نسبت به نتیجه حاصل از پرکننده‌های پوستی هستید
 • نتایج حاصل از تزریق پرکننده‌های پوستی در گذشته برای شما رضایت‌بخش نبوده‌ است
 • شما به دنبال ایجاد قرینه بهتری در لب‌های خود هستید، همانطور که ایمپلنت‌های لب می‌توانند برای اصلاح اختلاف اندازه بین لب‌های بالایی و پایینی هم به کار روند.
 • شما در ناحیه لب دچار جراحت شده‌اید که منجر به ایجاد تغییر شکل در لب شده‌ است.

در طول فرآیند ایمپلنت گذاری لب چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول فرآیند ایمپلنت گذاری لب چه اتفاقی می‌افتد؟

مرحله اول از فرآیند ایمپلنت لب، مشاوره است. در این مرحله جراح راجع به انواع روش‌های ایمپلنت قابل استفاده با شما بحث کرده و همچنین راجع به خطرات و مزایای این فرآیند با شما صحبت می‌کند. این مرحله همچنین فرصتی برای شماست تا سؤالات خود را از جراح پرسیده و همچنین اهداف و انتظارات خود را از انجام این عمل بیان کنید. جراح تاریخچه پزشکی شما را بررسی میکند تا اطمینان حاصل کند عاملی که نیاز به توقف این فرآیند بر روی شما باشد وجود ندارد. آنها همچنین عکس‌هایی از شما می‌گیرند تا شما بتوانید تفاوت‌های ظاهری خود را قبل و بعد از انجام این فرآیند ببینید. سپس یک فرم جهت رضایت کتبی برای امضاء به شما داده می‌شود. اطمینان حاصل کنید که این فرم و همه اطلاعات مربوطه را به دقت خوانده‌اید.
هنگامی که شما تصمیمتان را برای انجام عمل جراحی گرفتید، جراح جهت بی حس کردن لب‌های شما، داروهای بیهوشی موضعی تزریق خواهد کرد. در برخی موارد، ایمپلنت لب با داروهای آرامش بخش که باعث خواب آلودگی فرد می‌شود، انجام می‌شود. جراح سپس برش‌های کوچکی را در گوشه لب‌های شما ایجاد خواهد کرد. ایمپلنت سپس در داخل لب قرار گرفته شده قبل از بخیه کردن برش‌ها بریده می‌شود. ممکن است لب بعد این فرآیند کمی دچار تورم و سوزش شده و درد داشته باشد. لب‌ها همچنین برای چند هفته بعد از عمل نسبت به لمس حساس خواهند بود. می‌توان از مسکن برای کاهش درد استفاده کرد. ممکن است فرد بعد از چند روز بتواند به کار خود برگردد اما بهبودی کامل ممکن است تا سه هفته به طول بینجامد. فرد باید بعد از یک هفته تا ده روز برای باز کردن بخیه‌ها مجدد به پزشک مراجعه کند.

مزایا

مزایا

مراقبت‌های پس از عمل برای بهبود لب

مراقبت‌های اولیه

 • از لمس لب و دهان خود بلافاصله پس از انجام عمل ایمپلنت برای حداقل ۶ تا ۸ ساعت، جلوگیری کنید.
 • برای کاهش ناخوشی ناشی از تورم و حساسیت، از بسته‌های یخ بر روی لب خود استفاده کنید. این کار باعث بی حسی ناحیه لب شده و سرمای تسکین دهنده دائمی را برای لب فراهم می‌کند.
 • در ۲ روز اول، ناحیه لب را با آب ولرم شستشو دهید. از صابون یا پاک کننده‌های صورت استفاده نکنید.
 • قبل از شستن لب‌ها با استفاده از یک گوش پاک کن، یک لایه نازک از وازلین یا یک پماد تسکین دهنده زخم را به لب های خود بمالید. این کار برای به حداقل رساندن تماس بین لب و آب ضروری است. از پدهای کتان مرطوب کننده جهت خشک کردن لب‌ها، در صورتی که پس از مسواک زدن و شستن دهان خیس شده‌اند، استفاده کنید.
 • رژیم غذایی خود را بعد از انجام این عمل اصلاح کنید. از نی برای نوشیدن استفاده کرده و در ابتدا از غذاهای نرم استفاده کنید. با بلغور جو، فرنی، سوپ و ماست شروع کنید. کم کم شروع به خوردن ماکارونی، نان توست فرانسوی و مانند آنها کنید. از خوردن غذاهای داغ، تند و شور و هر چیزی که باعث سوزش لب‌ها می‌شود خودداری کنید.
 • خارش لب‌ها طبیعی است. در برابر وسوسه برای خاراندن، کندن پوست یا مالش لب‌ها مقاومت کنید چرا که می‌تواند باعث سوزش و زخم شدن لب‌ها شود.
 • اگر درد قابل ملاحظه‌ای در لب‌ها دارید می‌توانید از یک قرص تسکین دهنده درد ترجیحاً استامینیوفن استفاده کنید. از ایبوپروفن یا آسپیرین استفاده نکنید چرا که می‌توانند باعث آسیب و خونریزی لب ‌شوند. اگر درد بعد از ۲ یا ۳ روز ادامه داشت، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرد، مرتب آنها را استفاده کنید. برای کاهش عوارض جانبی داروها آنها را بعد از غذا مصرف کنید.

مراقیت‌های هفته‌های اول

 • در اولین هفته بعد از عمل جراحی، صورت خود را با پاشیدن آب سرد روی آن نشویید. از آب ولرم استفاده کرده از مصرف پماد اسانس دار، لوسیون، لایه بردارها و غیره روی صورت اجتناب کنید. برای حداقل دو هفته بعد از عمل جراحی هیچ عمل زیبایی دیگری نظیر براق کردن، سفید کردن و لیزر موهای زائد انجام ندهید.
 • از ایستادن زیر نور آفتاب به مدت طولانی خودداری کنید و اگر نیاز به بیرون ماندن به مدت طولانی بود از کلاه دارای سایه بان برای پوشاندن صورت خود استفاده کنید.
 • از ضد آفتاب، سونا، سالن برنزه و جکوزی استفاده نکنید. از شنا در استخرهای دارای کلر خودداری کنید. برای در امان بودن از خطر، از شنا کردن در طول زمان پس از عمل خودداری کنید.
 • از انجام هرگونه فعالیت شدید که منجر به عرق کردن اضافی می‌شود خودداری کنید. فعالیت های آرام که خیلی خسته کننده نباشد را انجام دهید و جهت کمک به گردش خون بهتر پیاده روی کنید. در حالتی که سرتان بالاتر قرار دارد بخوابید. می‌توانید با قرار دادن به چند بالش زیر سر، بدنتان را بالا نگه دارید.
 • اگر مستعد به تبخال و آفت هستید و در گذشته به آنها مبتلا شده‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید. فرآیند افزایش حجم لب می‌تواند شانس فرد را برای ایجاد تبخال بیشتر کند.
 • مرحله بهبودی بعد از عمل می‌تواند از یک هفته تا یک ماه طول بکشد. برای تقویت سیستم ایمنی بدن رژیم غذایی و دریافت ویتامین C بصورت مطلوب انجام شود. یک سیستم ایمنی ضعیف می‌تواند پروسه بهبودی را طولانی کند.

این عمل چه خطرات و عوارضی دارد؟

 • بعد از این عمل، لب ها کاملاً زخمی و متورم می شوند، بنابراین آماده باشید برای چند روز لب‌های خود را شبیه لب‌های ماهی ببینید. البته این تورم کاهش خواهد یافت و بیانگر نتیجه نهایی نیست.
 • همچنین ممکن است از برخی بی حسی های موضعی در ناحیه لب استفاده کنید، اما این کار باید فقط برای چند روز طول بکشد.
 • برخی افراد ممکن است متوجه شوند که حرف زدن آنها تا زمانی که به ایمپلنت عادت نکرده اند تحت تأثیر قرار گرفته است و یا در خوردن و آشامیدن مشکل دارند که این مشکل موقتی خواهد بود.
 • بعضي افراد متوجه مي شوند که سخنرانی آنها کمی تا زمانی که به ايمپلنت مبتلا شده و يا دچار نوشيدن و غذا خوردن شده اند، تأثير بگذارد، اما اين موقت است.
 • ممکن است چند هفته طول بکشد تا لب‎ها به طور کامل بهبود یافته و تورم به طور کامل از بین برود.
 • هر زخمی که ایجاد می‌شود باید حداقل بوده و در گوشه های دهان پنهان شود. برش های ایجاد شده بسیار کوچک هستند، بنابراین فرد نباید زخم های قابل توجهی داشته باشید.
 • خطر اصلی داشتن ایمپلنت لب، بروز عفونت است. علائم عفونت عبارتند از تب و به همین ترتیب حساسیت شدید، قرمزی و تورم.
 • اگر در محل ایمپلنت عفونت ایجاد شود، ممکن است نیاز به برداشتن ایمپلنت باشد که این کار کاملاً پیچیده ای خواهد بود.
 • یکی دیگر از عوارض بالقوه، ایجاد بافت زخم در اطراف ایمپلنت است که می تواند باعث شود در ناحیه لب احساس سفتی وجود داشته باشد و تغییر شکل داده شده به نظر برسد گرچه این مورد این نادر است.
 • اطمینان حاصل کنید که به دقت مراقبت‌های پس از درمان توصیه شده را دنبال می‌کنید تا خطر هرگونه عوارض به حداقل برسد.

هزینه IT چقدر است؟

از آنجا که انتخاب‌های زیادی در فرآیند ایمپلنت لب وجود دارد، این هزینه تغییر می‌کند.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

نویسنده پست: سفیران زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *